Upravit stránku
Firma MICHÁLEK s.r.o. vznikla v roce 1995 jako zámečnická dílna zaměstnávající 6 pracovníků, která se zabývala pouze zakázkovou strojírenskou výrobou. Během následujících let se firma dynamickým vývojem rozšířila až do současné podoby střední strojírenské firmy čítající 60 zaměstnanců. V dnešní době se zabýváme kromě standartní strojírenské výroby také realizacemi investičních celků v oblasti dodávek lyžařských vleků, lanových drah a bobových drah.

 

Prostory firmy

Výrobní areál firmy je umístěný v průmyslové zóně Chrudim (areál staré Transporty) a je určený pro výrobu těžkých strojírenských výrobků. Dvě hlavní výrobní haly jsou vybaveny mostovými jeřáby o nosnostech až 12,5 tuny. Dále jsou součástí areálu dílny pro nerezovou výrobu, přířez materiálu, sklad nástrojů a prostor pro provádění povrchových úprav výrobků. Strojní vybavení hal je orientováno na obrábění rozměrných a těžkých strojních dílců.
Pro účely nakládky a vykládky materiálu, expedici a skladování jsou mezi halami volné nekryté plochy.
Součástí areálu je moderní administrativní budova.

Strojírenská výroba

Důležitou část produkce firmy tvoří zakázková výroba podle dodané dokumentace pro tuzemské i zahraniční zákazníky.
Výrobky na zakázku se pohybují v širokém rozsahu podle velikostí, typů a druhu použitých materiálů. Zhotovujeme velké, střední a malé svařence, obrobky a finální výrobky z běžných konstrukčních ocelí, nerezových materiálů i ze slitin hliníku.
Provádíme a zajišťujeme nejrůznější povrchové úpravy výrobků např. nátěrem, pokovením, galvnickým i žárovým zinkováním apod. Na přání zákazníka provádíme částečnou nebo úplnou dílenskou popřípadě montáž externí.
Našimi zákazníky jsou tuzemské firmy, zahraniční firmy ze zemí Evropské unie i firmy mimo EU.

 

Lyžařské vleky

Od roku 1997 se firma zabývá výrobou lyžařských vleků vlastní konstrukce. Sortiment námi nabízených lyžařských vleků je komplexní a zahrnuje dětské vleky s nízkým vedením lana (Kindle), jednomístné lyžařské vleky bubínkové (Single) a dvoumístné bubínkové vleky až do výkonu 110kW (Double a Double Max). Naše lyžařské vleky jsou moderní konstruce a samozřejmě splňují veškoré evropské bezpečnostní normy. Hlavní předností těchto zařízení je vysoká spolehlivost. Důkazem toho je mnoho realizaci v České republice, na Slovensku, v Polsku a Litvě.
Samozřejmostí je servis dodaných vleků a rozsáhlá dodávka náhradních dílu pro naše vleky ale i pro vleky jiných výrobců.
V oblasti lyžařských vleků nabízíme též provádění strojní a elektro revize.

Lanové dráhy

Stejně jakoko lyžařské vleky patří i lanové dráhy do oboru doprava na laně. Zahrnují celou šlálu různých dopravních zařízení z nichž převažují lanové dráhy visuté osobní - sedačkové a kabinkové, dále lanové dráhy pozemní, městské lanové dráhy, lanové dráhy nákladní a speciální lanové dráhy.
Naše firma se zabývá výstavbou repasovaných lanových drah. Jedná se o komplexní službu spočívající ve vyhledání vhodné lanové dráhy, realizaci projektové dokumentace, repasní a montážní práce a legislativní pomoc při uvedení dráhy do provozu. V současné době probíhá vývoj vlastní sedačkové lanové dráhy s pevným uchycením.
Dále se firma zabývá projekcí a výstavbou speciálních lanových drah v oblasti dopravy materiálu na hrady, zámky a různá vyvýšená místa.
V roce 2010 naše firma zahájila spolupráci v oblasti komplexních dodávek nových lanových drah se švýcarským výrobcem firmou Bartholet Maschinebau AG, Flums. V rámci této spolupráce je naše firma schopna dodat veškerý sortiment lanových drah - sedačkové lanovky s pevným nebo odpojitelným uchycením sedaček, kabinkové lanové dráhy oběžné i kyvadlové, funitely, pozemní dráhy apod.

Bobové dráhy Brandauer

Dodávky turisticky atraktivních bobových drah realizujeme na bázi výhradního zastoupení pro Česko a Slovensko s rakouským výrobcem firmou Brandauer GmbH, Russbach. Tato spolupráce byla zahájena v roce 2002 a vyústila již do několika velmi zajímavých realizací. Jedná se o jednotrubkový systém bobové dráhy, který z hlediska bezpečnosti patří ke špičkovým produktům v celosvětovém měřítku. Současné technické provedení bobové dráhy umožňuje její bezpečný celoroční provoz. Doprava bobů na start je prováděna buď pomocí speciálního dopravníku nebo bubínkového lyžařského vleku s vysokým vedením lana nebo pomocí lanové dráhy.

Projekční a konstrukční práce

V roce 1997 se začala naše firma zabývat také vlastním výrobním programem - výrobou dopravních lanových zařízení. Ve firmě vzniklo projekčně - konstrukční oddělení a následně uvedla firma na trh svůj první bubínkový lyžařský vlek. Z prvního vyvinutého vleku se nabídka během dalších let rozšířila na v současné době vyráběné čtyři typy vleku.
V tomto oboru nabízíme samozřejmě i služby v oblasti nejrůznějších technických pomocí při výstavbách nových zařízení , úpravách stávajících zařízení (prodlužování trasy, zvyšování přepravní kapacity apod.) anebo při repasích použitých zařízení (prohlídka zařízení, zhodnocení technického stavu, posouzení rozsahu repase, výběr trasy, vypracování návrhů a dokumentace pro územní řízení, vypracování kompletní projektové dokumentace atd.). Nabídka se týká všech typů lyžařských vleků a sedačkových
Dále naše oddělení nabízí konstrukční kapacity na zpracování výrobní výkresové dokumentace strojních zařízení a strojních výrobků v digitální formě

Chcete vědět více o naší firmě? Pište. Volejte.

  • Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti